دانشنامه فرزند

ارتباط رشد جنین و اندازه شکم مادر در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته ۲۶ بارداری هستم، اما شکمم خیلی کوچک هست و تقریبا کسی متوجه بارداری من نمی شود و از این بابت خیلی نگرانم یعنی جنین رشد خوبی ندارد؟ در آخرین سونو که هفته بیست و سه انجام دادم وزن جنین ۵۶۷ گرم بود، وزن خودم قبل بارداری ۵۵ و الان ۶۳ هست قدم هم ۱۶۹.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

آنچه که اهمیت دارد وزن جنین نسبت به سن حاملگی اوست نه اندازه شکم مادر. وزن جنین شما در هفته ۲۳ عالی بوده و افزایش وزنتان هم مناسب بوده است. نگران نباشید، قرار نیست در بارداری شکم همه به یک اندازه بزرگ شود. اندازه شکم در هر خانم بسته به وضعیت قرارگیری جنین و وضعیت عضلات شکمی متفاوت خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...