خونریزی بعد از نزدیکی در هفته نهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۶۱سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۵۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۶ آبان بوده. فولیک اسید می خورم. من در هفته ۹ بارداری هستم. امروز عصر نزدیکی سطحی داشتم یعنی دخول نبود بعدش افتادم رو خونریزی خونریزیم سیاه رنگ بود به دکتر مراجعه کردم سونو انجام دادم همه چیزش خوب بود فقط پشت جفت خون بود آمپول پروژسترون تزریق کردم و شیاف فرتیژست بهم دادن. گفتن که استراحت مطلق داشته باشم چون احتمال سقط هست میخواستم بدونم قرص اکساپروزینم مصرف کنم یا نه. و چیکار کنم که بچم سقط نشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، این قرص در موارد انقباضات زودرس رحمی تجویز شده و برای مشکل شما کاربرد ندارد. ضمن اینکه طبق آخرین تحقیقات این قرص می تواند برای جنین عارضه به دنبال داشته باشد. پس با مصرف خودسرانه دارو سلامت جنین را به خطر نیندازید. استراحت کرده، نزدیکی نکنید، فعالیتتان را کاهش دهید تا شرایط تان با ثبات گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان