دانشنامه فرزند

علت ایست قلبی جنین در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 33 سال سن دارم و چند ماه پیش برای اولین بار باردار شدم، از هفته ششم لکه بینی داشتم که با 10 تا آمپول پروژسترون و شیاف لکه بینی برطرف شد. در هفته هشتم برای سونو تشکیل قلب رفتم و سونوگرافی سن جنین را 6 هفته و 5 روز نشان داد ولی قلب داشت. حدود سه هفته بعد مشاهده کردم علی رغم استفاده از شیاف، لکه بینی قرمز دارم که با مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی مشاهده شد جنین قلب ندارد و فقط تا 7 هفته و چهار روز رشد داشته است و مجبور به کورتاژ شدم. پس از بارداری متوجه شدم کم کاری تیروئید دارم که درمان را پس از تشکیل قلب شروع کرده بودم که پس از 3 هفته آزمایش نشان داد که تیروئید به رنج نرمال برگشته است. سوال من این است که علت ایست قلبی چه بوده است و چه اقداماتی باید انجام دهم که در بارداری بعدی این مشکل تکرار نشود؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

ان شاالله که بارداری بعدی تان به سلامتی باشد. نگران نباشید، دلیل خاصی ندارد، ممکن است سونوگرافی اول شما اشتباه بوده باشد یا اینکه به صورت کامل توی رحم قرار نگرفته بوده است و اینکه تا سه ماهه اول به همین علت سقط بیشتر دیده می شود. در ضمن دیده شدن قلب جنین از هفته پنجم تا یازدهم طول می کشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...