دانشنامه فرزند

سقط جنین در بارداری دوقلویی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله، قد مه یک متر و چهار سانتی، وزنم چهل و پنج کیلو. اولین روز و آخرین قاعده گی ام را درست نمیدانم تقریبا یک ماه پیش که عادت نشدم تست دادم حامله بودم ولی چون نمیخواستم فعلا اولاد سقط کردم. پس عادت ماه وار شدم ولی بعد چند روزش یک دفعه ای قسمت راست تخمدانم درد گرفت پیش دکتر رفتم گفت دوقلوی داشتی یکی سقط شده دیگری حمل خارج رحمی هست. بعدش توجه نکردم پس خوب شدم ولی یک هفته بعدش یعنی دیروز دوباره درد گرفت. مرا دوباره سونوگرافی گفت که حمل خارج رحمی در قسمت لوله هایت بند مانده و خون ریزی هم دارم زیاد. نه اول باری بود فعلا هم درد در قسمت شکم دارم

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

اگه در سونوگرافی که انجام دادید خون در شکم باشد و درد شدید داشته باشید باید عمل شوید همه چیز به جواب سونوگرافی بستگی دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...