دانشنامه فرزند

تفاوت میان سن جنین و سن بارداری قراردادی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یک سال هست که ازدواج کردم و اقدام بارداری نشد، تا گفتن پلیپ رحم دارم عمل کردم و بالاخره در برج 6 / 6 پریود شدم بعد سونو دادم گفتن دو آمپول تو نافی بزن و قرص، در روز پنج عادت ماهانه انجام دادم. سونو شدم دوباره آمپول زدم و روز های 18، 20، 22 برج شیش نزدیکی داشتم. حالا باردارم باید دو هفته باشه اما دکتر میگه پنج هفته است درسته یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

همیشه سن بارداری از اولین روز آخرین پریود حساب می شود. تاریخ دقیق اولین روز آخرین قاعدگی خود را همیشه به یاد داشته باشید. اما سن خود جنین در اصل حدود 2 هفته کمتر است منتها قرار میان تمامی پزشکان و ماماها حساب سن بارداری است نه سن جنین و تمامی گزارش ها بر اساس سن بارداری است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...