سابقه مسمومیت بارداری و احتمال بازگشت این بیماری در حاملگی بعدی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ سالمه، در اوایل هفته ۲۳ بارداری هستم قدم ۱۷۲ و وزن پیش از بارداریم ۷۲.۵ بوده الان ۷۵.۷۰۰ هستم. بارداری دومم هست. در بارداری اول دچار مسمومیت بارداری شدم ولی الان فشارم همیشه ۹ و اینا هست. آیا امکان داره دوباره به این بیماری دچار بشم؟ وزن بچم در هفته ۱۷ بارداری ۱۸۰ گرم بوده، شکم بزرگی ندارم. آیا وزن بچم کم بوده؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

وزن جنین با سن حاملگی شما، متناسب بوده و مشکلی ندارد. فشار خون بالا در حاملگی قبلی، ریسک محسوب می شود و مراقبت بیشتری نیاز دارید. سعی کنید مصرف نمک و برنج را محدود کنید، آب و سبزیجات بیشتر مصرف کنید و روزانه نیم ساعت پیاده روی داشته باشید تا مشکل تون تکرار نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان