دانشنامه فرزند

احتمال باردار شدن بعد از درمان آندومتریوز

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

حدود یازده سال ازدواج کردم، پنج ساله قصد باردار شدن دارم و بعد متوجه شدم آندومتریوز دارم عمل لاپارازکوپی انجام دادم چسبندگیم برداشته شد یک سال پیش با استفاده دارو گیاهی باردار شدم، تو دو ماهگی سقط شد. وضعیت پریودمم خوب شد ماه قبل آمپول hmg ،Hsg، و قرص تاموکسیفن و لتروزن استفاده کردم، روز دوازدهم دو فلیکول ۱۶و ۱۹میلی داشتم دو روز زودتر پریود شدم و الان روز سوم پریودیمه خون ریزی قطع شده و دردای شدید داشتم، لطفا دلیل پریودی سه روزه ام چیست و پبشنهاد شما برای بارداریم چیست؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

این که پریود های شما سه روزه می باشد اشکالی ندارد، این بار در زمان تخمک گذاری نزدیکی کنید و اگر باردار نشدید به بیمارستان مراجعه کنید تا iui انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...