دانشنامه فرزند

بواسیر در هفته سی و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم ۱۶۳ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۴ شهریور بوده. اکنون در هفته ۳۳ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است، الان که حامله ام بواسیرم اومده بیرون، الان پنج روزه اینجوری شدم بدون اینکه یبوست داشته باشم. امروز از مقعدم خون اومد باید چیکار کنم؟ برای زایمان طبیعی مشکلی پیش میاد؟ الان می تونم اسید فولیک بخورم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

بواسیر در دوران بارداری به دلیل فشار زیاد بر لگن عود می کند. باید یبوست نداشته باشید، جای نرم بنشینید. خونریزی مقعد معمولا خود به خود قطع می شود در صورت عدم قطع، حتما به پزشک مراجعه کنید و داروی مناسب دریافت کنید. مصرف فولیک اسید به صورت ترکیبی در مولتی ویتامین وجود دارد، شما می توانید مولتی ویتامین مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...