دانشنامه فرزند

خونریزی سه روز بعد از تاخیر در قاعدگی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 150سانتیمتر است و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 5 است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم.
سوال من این است که پریودیم منظم بوده ولی این ماه 5 روز عقب افتاد، خیلی حالت تهوع و استفراغ داشتم بعد 5 روز پریود شدم با کمردرد شدید ولی 3 روز هم فقط پریود بودم الانکه پاک شدم چند روزه سرگیجه دارم یکم حالت تهوع علتش چیه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

این خونریزی که مدتش و زمانش فرمودید مشکوک بوده و بهتراست یک آزمایش بتا اچ سی جی انجام دهید چون در حال اقدام برای بارداری نیز بوده اید اگر منفی باشد دلیل دیگه دارد که باید به متخصص داخلی مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...