علت لکه بینی و قطع نشدن آن در هفته سیزدهم بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در هفته سیزدهم بارداری هستم و تاریخ آخرین قاعدگیم 11 آذر بوده. 28 ساله و بارداری اول بدون سابقه سقط هستم. در هفته 11، روز بعد از این که سونو ان تی رفتم و طبیعی بود ناگهان خونریزی داشتم اول به شکل آب خون و بعد مشابه قاعدگی، رفتم دکتر قلب میزد و گفتن روزی دو قرص دوفاستون مصرف کنم و استراحت داشته باشم. خونریزی کم شد و به شکل لکه های قهوه ای و خون کهنه ادامه داشت. مجدد دکتر گفت روزی یک قرص دوفاستون و یک شیاف سیکلوژست مصرف کنم. اما بعد از یک هفته هنوز به همان حالت باقی هست. در ضمن در ناحیه تخمدان و واژن و مثانه هم درد گاها دارم. البته در آزمایشم عفونت نبود. سوالم اینه که این خونریزیها خطر نداره؟ چرا با وجود مصرف منظم داروها قطع نمیشه؟ در ضمن کم کاری تیروئید بعد بارداری گرفتم که دارم دارو مصرف میکنم. در ضمن دیشب از خواب بیدار شدم حس کردم انگار مایعی در دلم جابجا میشه یا چیزی شنا میکنه. آیا طبیعیه و حرکت جنینه یا خطرناکه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

این خونریزی نشانی از تهدید به سقط است که امیدواریم با تدام درمان خطر آن برطرف گردد. قطع شدن آن زمان بر بوده و باید همچنان درمان را ادامه داده، نزدیکی و فعالیت سنگین نکنید. در مورد حس شب قبلتان هم نفخ شدید که در بارداری شایع است می تواند عامل بروز این مساله باشد، برای حس کردن حرکت جنین بسیار زود است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان