استفاده از کیت برای تشخیص دقیق تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 70 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.2/29 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من تقریبا منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی به مدت 6 سال استفاده می کردیم. دارویی مصرف نمیکنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری سه ماه و نیم است. بارداری های قبلی و سقط های قبلی نداشتم. سونوگرافی رحم و تخمدان داشتم که همه چیز خوب بود. سوال من این است که با توجه به کیت تخمک گذاری زمان تخمک گذاری من یک روز و آن هم روز 13 دوره م بود و بعدش خطوط کمرنگ شدند. اما با توجه به ماشین حساب تخمک گذاری هنوز روز تخمک گذاری من دو روز دیگر است، کدام درست است؟ و اینکه من ورزشهایی که انجام میدادم از قبیل والیبال و ایروبیک رو کنار گذاشتم به خاطر اقدام به بارداری. آیا میشه اونها رو ادامه بدم یا این باعث میشه که بارداری انجام نشود؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

کیت دقیق است ولی خودتان اگر ترشح بیرنگ داشتید و زیاد یک شب در میان نزدیکی داشته باشید ورزش سبک، جهت بارداری مشکلی ایجاد نمیکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها