دانشنامه فرزند

آیا در رابطه جنسی از مقعد امکان بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دختری 26 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزنم 52 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 29 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 23 تا 28 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. سوال من این است که چکار کنم که دوره قاعدگیم زودتر از موعد اتفاق بیفته و خیالم راحت بشه که حامله نمیشم؟ بعد از قاعدگی جای شک و نگرانی هست یا نه؟ باکره ام رابطه سکس از عقب داشتم شک دارم که آب منی به واژن رسیده یا نه، بلافاصله بعد از سکس قرص اورژانسی ضد بارداری رو خوردم در 3 نوبت. خواستم ببینم احتمال بارداری هست یا نه؟ اگر هست چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، برای تنظیم قاعدگی ابتدا باید علت را با انجام آزمایش و سونوگرافی پیدا کنید و سپس داروی مناسب دریافت کنید. در صورت داشتن رابطه، حتما باید روش جلوگیری داشته باشید و مصرف بیشتر از ۳ بار از قرص اورژانسی در سال به دلیل ایجاد اختلالات هورمونی توصیه نمیشود. رسیدن اسپرم به هر نحوی به درون واژن و سپس تخمک، احتمال بارداری را افزایش میدهد. برای رد حاملگی، حتما آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...