دانشنامه فرزند

کم خوابی و سردرد در هفته بیستم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 هستم، قدم 165 و وزنم 88 پیس از بارداری و اکنون 90 کیلوگرم هستم اولین روز قاعدگیم 9.10 بوده اکنوت 20 هفته بارداری هستم. داروهایی مصرفیم قرص فیفول، قرص کلسیم، لاکتولوز، شیاف ضد سقط فرتیژست استفاده کردم الانم جایگزینش قرص ضد سقط پروژسترون، برای کم کاری تیروییدم لووکسین 50 استفاده می کنم. بارداری قبلیم 4 سال پیش طبیعی، سقط نداشتم. سوالم اینه کم خوابم شبانه روز 5 ساعت می خوابم نمیدونم باعث سقط میشه یا نه؟ درمانی داره آیا؟ باید چیکار کنم برای کم خوابیم سردرد شدید می گیرم احساس می کنم فشارم رفته بالا.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما که سقط نداشتید اولا مشکل چیست که اینقدر از سقط میترسید و داروهای ضد سقط استفاده میکنید؟ دوما باید فشار خونتان در همان لحظه که حالتان بد میشود گرفته شود اگر سردردتان روز به روز بدتر میشود و به مسکن های معمولی جواب نمیدهد و حتی با استفراغ بهتر میشود و اگر دیدتان تار شده به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. استرس نداشته باشید معمولا سقط بعد از ۲۰ هفته بندرت رخ میدهد. استرس خود عامل کم خوابیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...