دانشنامه فرزند

تغذیه و رژیم غذایی مناسب در بارداری برای جلوگیری از بیش فعالی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

آیا داشتن تغذیه مقوی و پروتیین و پرکالری در بارداری باعث میشه که بچه پیش فعال بشه؟ چون من اینو زیاد از اطرافیان شنیدم و من هم خیلی به تغذیه ام اهمیت میدم و در روز چهار گروه مواد غذایی رو صدرصد مصرف میکنم حالا میترسم بچه ام پیش فعال بشه خدایی نکرده؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

آنچه می تواند بر بروز بیش فعالی موثر باشد، کمبود برخی ریزمغذی ها و ویتامین ها و در عین حال رژیم غذایی غلط پرچربی و با قند بالا است. رژیم غذایی شما در صورتی که حاوی مواد غذایی نامناسب و ناسالم نباشد نه تنها موجب بیش فعالی نمی شود بلکه به تامین سلامت جنین کمک میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...