دانشنامه فرزند

احتمال بازگشت افسردگی در بارداری مجدد و راه درمان آن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، قاعدگی من منظم نیست همیشه جلو میندازم. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی نمیدونم چندروزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی و به ندرت کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، دارو مصرف نمیکنم مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سقط نداشتم، زایمان سزارین. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از همون آزمایشات طی بارداری سوال من این است که من بعد از بارداری اولم دچار افسردگی شدم که با مصرف قرص فلوکستین درمان شده اما با دکترم مشورت کردم میگن الان باردار نشو چون افسردگیت از بارداری اولت شدیدتر میشه من مدت یکسال دارو مصرف کردم و الان بچم دو سالشه به نظر شما افسردگی من برمیگرده؟ شما چه راهکاری دارید؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

احتمال بازگشت افسردگی در حاملگی دوم نیز هست برای پیشگیری از شروع مجدد آن در دوران بارداری اگر همچین احساسی مجددا داشتید در همین دوران شروع به خوردن فلوکستین یا آسنترا که نوع خارجی آن می باشد زیرنظر پزشکتان نمایید تا از عود بالای آن بعد از زایمان پیشگیری شود.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آماده سازی شرایط زندگی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...