دانشنامه فرزند

درد و بی اشتهایی در ماه چهارم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو هفته دیگه میرم تو پنج ماه، خیلی پشتم درد میکنه و پهلوم تیر میکشه، اشتهامو از دست دادم و خیلی احساس خستگی دارم، کف پام هم داغ کرده، میشه راه کار بهم بدین؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

درد و تیر کشیدن در پهلوها می تواند نشانه ای از عفونت ادراری باشد حتما برای بررسی به پزشک مراجعه کنید. درد پشت هم می تواند ناشی از این مساله و یا ناشی از بزرگ شدن رحم باشد. باید بیشتر استراحت کرده، لباس های راحت و کفش طبی بپوشید، زیاد نایستید، در هنگام کار کردن مثل شستن ظروف روی چهار پایه بنشینید. برای مقابله با بی اشتهایی تعداد وعده های غذایی را به ۷ یا ۸ وعده زیاد کرده و به جای آن از حجم هر وعده کم کنید. یعنی وعده های غذایی با حجم کم و تعداد زیاد. بستنی بخورید (اگر قند خون بالاست زیاد نخورید. اگر میتوانید بلافاصله بعد از غذا چند قاشق بخورید بسیار بهتر است)، در میان وعده ها شربت آب لیمو یا آب هندوانه (در آب هندوانه زیاده روی نشود) خنک بخورید تا اشتهایتان باز شود، امتحان کنید ببینید چه دمایی از غذا برایتان اشتها آور تر است یعنی به غذاهای سرد بیشتر تمایل دارید یا گرم، در کل غذا خیلی داغ نباشد تا بیشتر به خوردن آن میل پیدا کنید. در مورد داغ شدن کف پا هم، هم می تواند بدلیل افزایش جریان خون در بارداری باشد که اتفاقی طبیعیست و هم ناشی از مشکلات دیگر. بهتر است هم قند خونتان چک شده و هم یک آزمایش خون انجام دهید. به پزشکتان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...