دانشنامه فرزند

علت بهانه گیری کودک در حضور مادر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسرم هفده ماهشه تازگی خیلی بهانه گیر شده و همش گریه میکنه و جیغ میزنه اگه به خواسته اش نرسه. مثلا میخواد دست بکنه تو آب جوش. البته برای کارهایی که خطرناک نباشن هیچ وقت محدودش نکردم اما این رفتارش هم فقط با من اینجوریه. حواسشم پرت کنم بازم میخوابه رو زمین و جیغ و گریه. من شاغلم و مادرم بچه رو نگه داری میکنه. شوهرم میگه روزایی که تو خونه ای اینجوری همش جیغ و گریه است بقیه وقتها که من نباشم اصلا این کارها رو نمیکنه. من اگه دراز بکشم خودشو به در و دیوار میزنه که بلند بشم بشینم. یا نرم دستشویی. کاری که اون دوست نداره من نباید بکنم.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، با توجه به توصیف شرایط، علت رفتارهای نابهنجار فرزند شما ریشه در کمبود توجه دارد. شما به دلیل شاغل بودن احتمالا به نحو احسن نیاز به توجه، عشق و علاقه فرزندتان را نمی توانید ارضا کنید. البته شاید از نگاه خودتان اینگونه نباشد ولی رفتارهای فرزندتان گویای این است که ایشان به توجه و محبت شما نیاز دارد. بهتر است زمان های بودن در کنار فرزندتان را افزایش دهید و زمان هایی برای تفریح و با هم بودن و توجه کامل به فرزندتان اختصاص دهید. چون تمام بهانه گیری های ایشان به دلیل جلب توجه شما است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...