دانشنامه فرزند

طریقه قطع کردن قرص روکین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.9.20 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 7 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. سوال من این است که من تازه قرص روکین رو دکتر برام تجویز کرده و شش تا قرص استفاده کردم و بعدش رابطه بدون جلوگیری داشتم. الان استرس دارم که باردار نشم. چون تو اینترنت خوندم که حداقل دو ماه باید با استفاده از قرص ها جلوگیری هم داشته باشید. دارم قرصامو ادامه میدم. اگه احتمال بارداری دارم باید چیکار کنم؟ اگر بخوام شش ماه دیگه این قرص خوردنم رو ترک کنم و روش جلوگیری دیگه ای استفاده کنم مثلا کاندوم باید چطوری قرصم رو قطع کنم که حامله نشم؟ ممنون.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر از روز اول قاعدگی قرص روکین را مصرف نموده اید و بعد رابطه داشته اید احتمال بارداری خیلی ضعیف می باشد، اما اگر در حین تخمک گذاری تان بوده تا زمان پریود بعدی باید صبر کنید تا نتیجه بررسی شود و در صورت تعویق باید تست بارداری انجام دهید. در مورد قطع قرص و استفاده از کاندوم در چند ماه آینده به این صورت می باشد که دوره 21 عددی قرص که تمام شد، دیگر قرص مصرف نکنید و وقتی پریود شدید بعد از اتمام دوره قاعدگی می توانید از کاندوم استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...