دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری با وجود آندومتریوز خفیف

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 سالم هست، 3 ساله ازدواج کردم و فرزند ندارم. من به تازگی برای بارداری اقدام کردم. آزمایشهای لازم رو هم دادم از سه ماه قبل. همه چیز خوب بود. چند سری هست پریودهای دردناکی دارم، روز سوم یا چهارم حالت انقباض رحم دردناکی که تا دو روز طول می کشد تا خوب شود. دکتر احتمال آندومتریوز خفیف داد، ولی برای بررسی های بیشتر اقدامی نکرد. الان با این شرایط، بارداری می تونه خطرناک باشه یا راه درمان این مشکل همون بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

دوست عزیز اگر آندومتریوز هستید اتفاقا باید سریعا باردار شوید، چون اگر شدید شود باعث ناباروری می شود. یک سونوگرافی واژینال بدهید و وضعیت تان را بررسی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...