دانشنامه فرزند

مشکلات احتمالی با داشتن مقاربت در دوران قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

رابطه جنسی در دوران قاعدگی چه خطراتی داره؟ آیا احتمال بارداری هست؟ احتمال عفونت داره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، رابطه جنسی در دوران قاعدگی احتمال وقوع عفونت ها را تشدید می کند. ضمن این که در مقالات جدید مشخص شده رابطه جنسی در دوران قاعدگی خطر وقوع اندومتریوز که عاملی برای ایجاد ناباروری در آینده است را افزایش داده و چندین برابر می کند. البته لزوما هر خانمی که در دوران قاعدگی رابطه جنسی دارد دارای این مشکلات نخواهد شد اما نسبت به سایر خانم ها در معرض خطر بیشتری است. در رابطه با بارداری نیز باید وضعیت سیکل های قاعدگی را دانست، در بعضی از سیکل های قاعدگی که طول کوتاه تر از حد معمول دارند و یا در سیکل های قاعدگی نامنظم ممکن است تخمک گذاری در دوران قاعدگی رخ داده و منجر به بارداری شود که البته احتمال وقوع کم است اما غیر ممکن نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...