دانشنامه فرزند

اقدام به بارداری پس از سقط به دلیل سندرم ادوارد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 سالمه و سال پیش باردار شدم اما به دلیل سندرم ادوارد در آزمایش آمنیوسنتز سقط کردم، البته چون پنج ماهم بود زایمان کردم طبیعی و بعد در اتاق عمل جفت را خارج کردند. بعد سه ماه به تشخیص پزشکم تصمیم به بارداری مجدد گرفتم. اما الان چند ماه هست با توجه به اقدامات باردار نشدم و هر ماه پردیود دو روز زودتر از موعد ایجاد میشه. پارسال تنها با یک اقدام باردار شدم ولی امسال این طور نیست. می خواستم بدونم علتش چی هست؟ و این که آیا رحمم مشکل پیدا نکرده؟ نگرانم که باردار نشم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما ناباروری ثانویه داشتید که ممکن است برای هر کسی رخ دهد و دلیل علمی خاصی ندارد به نظرم با توجه به سابقه سقطتان شما به کلینیک ناباروری بروید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...