دانشنامه فرزند

عوامل موثر در شل بودن دست و پای نوزاد در زمان تولد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

نوزاد بعد از به دنیا اومدن دست و پاش شل بوده. مدت زمان زایمان 40 دقیقه بوده البته در بیمارستان. دردهای کوتاه تو خونه بوده که 2 ساعت بوده. البته این زایمان دومم بوده که اولی هم بچه ام زود به دنیا اومده پاهاش شل بوده که زود خوب شد. من میخوام دلیلشو بدونم که اگر بخوام دوباره باردار بشم چه کارهایی را قبل از بارداری باید انجام بدهم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

احتمالا بخاطر زایمان که طول کشیده، یا فشارهای زایمانی، شاید علت ارثی بوده باشه. باید دقیق تر بررسی بشه، تا علتش مشخص بشه. مصرف اسیدفولیک، سه ماه قبل از زایمان، استرس نداشتن، مشورت با پزشک متخصص و توکل به خدا.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...