دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد از انتقال جنین سرما خوردم، آیا می تونم برای درمان، دارو مصرف کنم؟ چه چیزهایی بخورم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

چون در مرحله اقدام به بارداری هستید، بهتر است از داروهای مجاز در دوران بارداری استفاده نمایید، اگر عفونت گلو و ترشحات حلق دارید می توانید از قرص سفیکسیم استفاده نمایید. اگر سرفه می کنید، می‌توانید از شربت دیفن هیدرامین روزی سه قاشق استفاده نمایید و اگر آبریزش بینی دارید از قرص لوراتادین شبی یک عدد استفاده کنید و در نهایت می‌توانید به پزشک داخلی مراجعه نموده و این مسئله را ذکر فرمایید که در مرحله اقدام قرار دارید و پزشک خودش داروهای مجاز در این دوران برای شما تجویز خواهد نمود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان