دانشنامه فرزند

مصرف لتروفم برای تنظیم قاعدگی مناسب است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 19 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.8.6 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 27 تا 40 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، متفورمین، فولیک اسید و ویتامینD. ما برای بارداری هنوز اقدام نکرده ایم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی رحم. سوال من این است که چهار ماهه ازدواج کردم ولی دو ماه است پریود نشدم فعلا نمیخوام باردار شم تا یه مدت از ازدواجمون بگذره. سونوگرافی رفتم گفت که باردار نیستم اما دکتر بهم متفورمین داده گفته همراه با ناهار روزی یکی بخورم اواسط آذر شروع به خوردن کردم اما هنوز پریود نشدم. دکتر گفت هر موقع پریود شدی از روز سوم قرص لتروفم بخور در مجردی کمی تنبلی تخمدان داشتم. به نظرتون چیکار کنم؟ ممنون میشم زودتر پاسخ بدین.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر قصد بارداری ندارید نباید اصلا لتروفم بخورید. لتروفم فقط وقتی باید مصرف گردد که قصد بارداری دارید. این قرص به رشد فولیکول ها کمک کرده (تعداد زیادی فولیکول تحریک شده) و برای خانم های با تنبلی تخمدان که قصد بارداری دارند تجویز شده و بیش از 6 ماه مداوم هم نباید مصرف گردد چرا که ذخیره تخمدانی را به مرور کم می کند. وقتی شما قصد بارداری ندارید مصرف متفورمین یا مدروکسی پروژسترون برای تنظیم پریودها کافی است. به پزشک برای دریافت آمپول پروژسترون جهت شروع خونریزی مراجعه کنید و در مورد درمان که متفورمین باشد یا مدروکسی پروژسترون مشورت بگیرید. لتروفم را تا وقتی که تصمیم به بارداری ندارید اصلا توصیه نمی کنم.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...