دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه وزنم 50 کیلو هست و نزدیک به هشت ماه هست اقدام به بارداری کردیم. دکتر هم رفتم آزمایش و سونو واژینالی کردم نتیجه هیچ مشکلی نداشتم. 12 دی ماه عکس رنگی از لوله به علت اینک بسته هست یا نه گرفتم که خوشبختانه باز بودن. همسرمم اسپرماش حرکت کمتری داشتن که دکتر براش دارو دادن دو ماه مصرف کردن هیچ مشکلی نبود خودمم طرف چپ زیر شکمم بعد عکس درد میکنه دوباره خوب میشه. میشه بگید علت چی میتونه باشه؟ بهمن ماه من 20 روز پریودم عقب افتاد بعد پریود شدم بعد پایان پریودم 6 و 7 و 8 و 10 نزدیکی داشتم روز دهم روز تخمک گذاریم میشه آیا ممکنه این ماه با وجود این باردار بشم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

ترجیحا آزمایش اسپرموگرام همسرتان باید مجددا تکرار شود و تحرک اسپرمها سنجیده شود اگر نرمال باشد مشکل رفع شده. درد زیر شکم بعد عکس رنگی تا حد کمی طبیعی میباشد اما اگر ادامه یافت به پزشکتان مراجعه نمایید. برای تعیین روزهای دقیق تخمک گذاری می توانید از کیتهای تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود می باشد در حوالی روزهای تخمک گذاری خود استفاده نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان