زمانی که مقدار بتا مشکوک می باشد چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود ده روز از موعد پریودم میگذره یعنی اولین روز آخرین پریودم ۹۵/۰۶/۱۵ بوده ولی همچنان پریود نشدم، ۹۵/۰۷/۲۲ آزمایش بتا دادم که ۱۰۵ شد و گفتن مشکوکه من کمی حالت تهوع دارم ولی درد سینه و فلان ندارم، آیا مشکلی در بارداری من هست؟ خیلی استرس میکشم اگه میشه راهنماییم کنین و البته بنده حدودا ۸ ماه پیش یه سقط ۹ هفته ای داشتم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

مشکلی نیست. خوب بود، علت سقط قبلی تون و میفرمودین. هفته آینده مجددا آزمایش خون و تکرار کنید، اگر مقدارش بیشتر نشده بود سونوگرافی انجام بدید. مصرف اسید فولیک و استراحت کافی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها