دانشنامه فرزند

آیا ارگاسم در زمان پریود باعث نازایی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، 29 سالم هست و بدون فرزند هستم و حدود یک ماهه اقدام برای بارداری کردم. از ماه پیش دانه هایی ریز رو هاله سینم دور نوک سینه ام در آمده که همرنگ هاله سینه ام هست و کمی دور نوک سینه ام تیره تر شده و موقعی که فشار می دهم کمی مایع که مثل آب هست خارج می شود و بسیار جزئی سوزش می گیرد، آیا این حالت خطرناکه؟ فقط هم سینه راستم اینطور شده و سینه چپم نیست اگر هم باشه فقط یک دونه هست و اصلا سوزش و خارش ندارم فقط گاهی تیر می کشه. با توجه به اینکه روز 7 پریودم هست نمیدانم ربطی به آن دارد؟ آیا سونوگرافی موردی باشد نشان می دهد؟ خدای نکرده سرطان نیست؟ چون نوعی از آن هم با دانه هایی رو سینه خودش رانشان می دهد. در زمان پریود آیا به ارگاسم رسیدن بدون دخول فقط از راه تحریک ضرر دارد؟ شنیدم بخاطر انقباضات خون برمیگرده به رحم و لوله ها باعث نازایی می شود آیا این درسته؟ باتشکر

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام در مورد سوال اول تان باید معاینه شوید بدون معاینه نمی توان اظهار نظر دقیقی نمود. در مورد سوال دوم تان هم خیر، اصلاً چنین چیزی صحت و مبنای علمی ندارد در طی ارگاسم در هر حالتی که رخ داده باشد چه از طریق تحریک چه از طریق دخول انقباضات رحمی رخ داده و تفاوتی با هم ندارند. ضمنا همواره که در درون فضای رحم شما خون وجود ندارد، آنچه که شما می گویید مربوط به به ارگاسم رسیدن و نزدیکی در دوران پریود است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...