آیا اختلاف سن بارداری در سونوگرافی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در ۱۱ هفته و ۴ روز (البته این زمان در سونو مشخص شد همان روز) سونو غربالگری اول رو انجام دادم و به من گفت به احتمال ۸۰ درصد جنین پسره باید تو سونو غربالگری دومی به حساب سونو اولی ۱۸ هفته و ۳ روز باشم که گفت ۱۸ هفته و پنج روز و گفت جنسیت دختره، ولی از زمان پریود خودم تو سونو دوم ۱۸ هفته و ۳ روز بودم. هر دو سونو یه جا و به حسابی جای خوب و مطمئنی بود. به هر حال با تمام این وجود به نظر شما من سیسمونی بخرم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

سنی که سونو تعیین می کند تخمینی است و صد در صد نیست و ممکن است چند روز با هم فرق داشته باشند. از نظر سن سونوی اول قابل اعتمادتر و از نظر جنیسیت سونوی دوم می تواند با احتمال بسیار زیادی جنسیت را صحیح تشخیص دهد و احتمالا جنس جنین دختر است ولی با این حال تا بچه دنیا نیاید هیچ چیز صد در صد نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان