دانشنامه فرزند

لخته خون و هماتوم در هفته دهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 173 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 75 کیلوگرم بوده و اکنون 74 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.12/12 بوده. اکنون در هفته 10 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از اسید فولیک. بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی، بارداری دوم هستم و زایمانم طبیعی بود و سقط نداشتم. سوال من این است که، یک هفته ست لکه بینی دارم که شیاف پروژسترون 400 استفاده میکنم دکتر گفت هماتوم پشت جفت داری یک لخته خون که باید جذب و دفع شود، البته الان خیلی کم شده ولی قطع نشده با اینکه 7 تا شیاف استفاده کردم. خیلی کمر دردم میکنه، کمرم ضعف داره. میخواستم بدونم باید چه کار کنم برای کمردردم و این که لکه بینیم یک هفته طول کشیده عیبی نداره؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

کمر دردتون به خاطر هماتوم پشت جفته و تا زمانی که کامل برطرف نشده باید شیاف را استفاده بکنید. در صورتی که لکه بینی تون شدید تر شد باید با نظر پزشکتون روزی دو عدد شیاف استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...