دانشنامه فرزند

علت عدم بارداری در قاعدگی منظم چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم و وزنم 52 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 29 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری طبیعی می باشد. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 6 ماه است. سزارین داشتم و سقطی نداشتم. چرا با وجود زمان تخمک گذاری که اقدام کرده ام هنوز باردار نشده ام؟ در ضمن من بچه دختر میخواهم

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

از عللی که میتواند بر عدم بارداری با وجود پریودهای منظم اثر گذار باشد شرایط رحم است، مانند گرفتگی یا چسبندگی لوله های رحمی که مانع از انتقال تخمک به فضای رحمی و بارور شدن توسط اسپرم میشود که جهت تشخیص آن سونوگرافی رنگی رحم میدهند. و در صورت نرمال بودن رحم آزمایش اسپرم برای همسر توصیه میشود. البته این کارها زمانی انجام میگیرد که 1 سال از اقدام گذشته باشد و در طی این یکسال بارداری رخ نداده باشد. پس توصیه میکنم به پزشکتان مراجعه کنید و از نظر کم خونی و هورمونهای بدن چکاپ شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...