احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

آیا امکان دارد در سونو گرافی آنومالی در هفته 20 اشتباه تعیین جنسیت رخ دهد؟ من دو تا دکتر رفتم و هر دو جنسیت رو دختر گفتن اما من در تمام این دوران حالت بارداریه یک پسر رو داشتم هم لحاظ ظاهری هم از لحاظ ویار و همه میگن هر دو دکتر اشتباه گفتن پسر داری. دکتر سونو آنومالی هم پیش دکتر شاکری بیمارستان پاستورنو رفتم. خیلی عصبی و کلافمه شدم تا میام یکم به بچم عادت کنم باز یکی میگه نه دختر نیست پسره.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

درصد خیلی خیلی کمی، ممکنه سونوگرافی اشتباه کنه، اون هم در هفته بیست که کاملا مشخص شده؟ علائم یا ویار برای دختر و پسر، توی همه افراد یکسان نیست، پس خودتون و با بقیه مقایسه نکنید، در ضمن سلامت فرزندتون مهمه، نه جنسیت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان