دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

تعداد روزهای قاعدگی من خیلی زیاد هست. به این صورت که ابتدا سه روز لکه بینی دارم و از روز چهارم خونریزی نسبتا شدید شروع میشه و جمعا 10 روز طول می کشه. دوره قاعدگی هم 24 یا 25 روز هست. آیا ممکنه در همان 10 روز اول که خونریزی دارم تخمک گذاری اتفاق بیفته؟ سه ماه برای بارداری اقدام کردم ولی ناموفق بوده. 30 ساله هستم و تا حالا باردار نشده ام.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

در روزهای خونریزی عادت ماهانه تخمک گذاری اتفاق نمی افتد. بهتر است آزمایشات کامل هورمونی و همچنین سونوگرافی را انجام دهید تا علت لکه بینی مشخص شود، اگر همه موارد نرمال بود می توان گفت که این نوع خونریزی عادت ماهانه برای سیستم بدن شما طبیعی است. آزمایش و سونوگرافی ها به تشخیص علت عدم بارداری شما نیز کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان