برای بی حالی و افسردگی در دوران بارداری چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بارداری دوم هستم، 12 هفته ام. خیلی بی حالم از بی حالی گریم می گیره جوری شده که خسته شدم حالت تهوع اصلا نداشتم، اما صد رحمت به حالت تهوع اگه این طوری پیش بره واقعا تا آخر ماه بارداری دق می کنم نمیدونم چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

افسردگی در دوران بارداری و همچنین پس از زایمان برای خیلی از مادران ممکن است اتفاق بیفتد. اما نحوه مواجهه با آن بسیار مهم است. ابتدا با تغذیه مناسب شروع کنید و مکمل های دوران بارداری را کامل مصرف کنید. پس از آن شما نیاز به یک هم صحبت دارید که آن فرد می تواند همسر، خواهر یا دوست شما باشد و از او کمک بگیرید. حتی قرار گرفتن در جمع کسانی که مانند شما دوره بارداری را طی می کنند بسیار موثر می باشد. بسته به این که در چه شهری زندگی می کنید، کلاس های مشترک آمادگی در زایمان یا صفحات مجازی و یا کلاس های بهداشت یا بیمارستان از جمله مکان هایی هستند که می توانید دوستان مشابه خو را پیدا کنید. و صحبت با یک مشاور روانشناس نیز راهکار مفید بعدی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامت روحی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان