دانشنامه فرزند

چرا کیت تخمک گذاری مثبت نمی شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر و وزنم 65 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.10.25 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 35 روزه بود این ماه. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. ما برای بارداری هنوز اقدام نکردیم فقط یک ماه هست که داریم گرمی، فولیک اسید و ویتامین ای مصرف میکنیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سال 90 دوقلو دختر سزارین. سوال من این است که چند ماه هست که پریودیم نامنظم شده در حد 5 روز. از 11 قاعدگی تا امروز که 15 روزه کیت تخمک گذاری استفاده میکنم فقط یک خط بالا از هر کدوم قرمز میشه. مشکل چیه؟ زمان تخمک گذاریم کی هست؟ چرا دو تا خط قرمز نمیشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، علل مختلفی می توانند دخیل باشند. اولین علت روش استفاده اشتباه یا زمان استفاده است. اگر سیکل قاعدگی 35 روزه باشد، روز 21 سیکل شما برابر با روز تخمک گذاری است و بنابراین فعلا انتظار برای مثبت شدن کیت اشتباه است. پس این ماه استفاده از کیت را ادامه دهید. اگر تا بعد از روز 21 سیکل همچنان همین شرایط پابرجا بود و دو خط کیت مثبت نشد، یا کیت نامعتبر است یا این که تخمک گذاری شما دچار اختلال است (با توجه به نامنظم بودن پریودها این امر نیز محتمل است) در این صورت ماه بعد به جای استفاده از کیت، سونوگرافی بدهید تا مشخص شود تخمک گذاری دارید یا خیر.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...