دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یازده ماهه زایمان کردم و از ۳۶ روزگی بعد از زایمان پریود شدم ولی از همون موقع تا الان پریودیم خیلی نامنظم شده دقیقا ده روز به پریودیم لکه بینی دارم که باز بعد از این ده روز پریودیم شروع میشه که اونم تا ده روز طول میکشه یعنی در هر ماه فقط ۹ یا ده روز پاک هستم. دکترم رفتم سونوم سالم بوده میزان خون لکه بینی ام هم به اندازه خونریزی روزای ۵ پریودیه. معاینه داخلی هم انجام دادم میگه نه عفونت داری نه زخم. تو رو خدا کمکم کنید این ماه برای اینکه منظم بشه قاعدگیم قرص LD مصرف کردم ولی دقیقا مثل ماه های پیش ده روز به قاعدگیم خونریزی شروع شد.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

در زمان شیردهی احتمال نامنظمی پریود وجود دارد. برای تنظیم قاعدگی به شرط نرمال بودن سونوگرافی، میتوانید از قرص های جلوگیری استفاده کنید. معمولا در ماه اول مصرف دچار لکه بینی می شوید و در ماه های بعد، لکه بینی قطع میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان