دانشنامه فرزند

آیا احتمال بارداری با مصرف قرص اورژانسی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدودا ١٥ روز پیش با همسرم نزدیکی داشتم ٤٨ ساعت بعد یک قرص اورژانسی لونورژسترول خوردم و ١٢ساعت بعد قرص دوم رو خوردم، تو این فاصله بازم نزدیکی داشتیم. ١٤ آبان زمان قاعدگیم بود اما پریود نشدم فقط هنگام دسشویی رفتن چند قطره خون رقیق میبینم. از baby check هم دو بار استفاده کردم نتیجه هر دو بار منفی بود، آیا امکان بارداری وجود داره؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

امکان بارداری وجود ندارد لونورژسترول تا سه روز اثر میگذارد و شما در 2 روز اول استفاده کردید و لکه نشانه قبل قاعدگی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...