دانشنامه فرزند

عدم قاعدگی بعد از 5 ماه از زمان کورتاژ

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پنج ماهه کورتاژ کردم ولی یه بار بعد کورتاژ پریود شدم الان دکتر بهم دوره بیست روزه استروژن و چهار روز آخر هم دیدروژسترون داده بعد قطع این قرصها پریود میشم؟ چون الانشم کمر درد و بعضا خیلی کم لکه میبینم میتونم بعد پریودیم حامله شم؟ دو اسفند پریود شدم دیگه نشدم ولی باردار نیستم الان استروژن استفاده میکنم از یک اردیبهشت شانزده تا بیستم هم باید دیدروژسترون استفاده کنم

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، بطور معمول باید پریود شوید اما باید بازهم منتظر ماند و دید چون شرایط بدن هر فرد و پاسخش به درمان ها متفاوت است. بله، البته قبل از اقدام به بارداری باید سونوگرافی شده و از نظر ضخامت اندومتر مورد بررسی قرار گیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...