دانشنامه فرزند

از بین رفتن میل جنسی و خشکی واژن در شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزنم 87 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 2 فروردین بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روس طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص آهن. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش هایم سالم بوده اند. سوال من این است که، من دو ماه پیش سزارین کردم و باعث شده خشکی واژن داشته باشم و از بین رفتن میل جنسی ام. چه باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

این حالت به خاطر شیردهی و بهم خوردن هورمون ها و خستگی اتفاق میافتد که مشکل خاصی نیست. شما باید زمان بیشتری برای معاشقه بگذارید، تا از نظر روانی آمادگی پیدا کنید، همین طور از ژل های تجاری موجود در بازار (مثل لوبریکانت) استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...