دانشنامه فرزند

کم کردن وزن در دوران بارداری مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۱۳۲ کیلوگرم بوده و اکنون ۱۳۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۶ فروردین بوده. اکنون در هفته ۴ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یه زایمان سزارین چهار سال و نیم پیش و سقط هم نداشتم. سوال من این است که برای پایین آمدن وزنم کمکم کنید.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

پیش از بارداری باید برای کاهش وزن خود اقدام می کردید. در دوران بارداری اصلا کاهش وزن توصیه نمی شود، زیرا جنین و بارداری را تهدید می کند ولی با یک رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصص تغذیه سعی کنید در بارداری بیش از حد وزن اضافه نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...