دانشنامه فرزند

موارد استفاده از قرص متیل ارگونوین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خسته نباشید، من بارداری پوچ داشتم هفته پیش پزشک 6 تا قرص سایتوتک داد استفاده کردم. فرداش یه لخته کوچک و یه تیکه سفید رنگ دفع شد و حالت تهوع ام خوب شد بعد از یه هفته دل درد و کمر درد دیروز دوباره رفتم دکتر و سونوگرافی از روی شکم گرفت و گفت چیزی نمونده می خواستم ببینم آیا با این سونوگرافی دقیق معلوم میشه؟ دکتر برای خونریزیم که قطع بشه قرص متیل ارگونوین مینو نوشته هر 6 ساعت بخورم ولی من هنوز لخته و تیکه های گوشت دفع میکنم. آیا اگه این قرصو بخورم خونریزیم قطع میشه؟ حالا سوال اصلی من اینه می خوام بدونم اینکه من هنوز لخته دفع میکنم اگه این قرصارو بخورم این لخته ها قطع میشه؟ آخه تو اینترنت خوندم که این قرصها هم برای قطع خونریزیه و هم برای دفع بقایای سقط، آیا این مطلب درسته یعنی اگه بخورم بقایا دفع میشه یا اینکه کلا خونریزی رو قطع میکنه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام دوست عزیز وقتی سونوگرافی خوب بوده پس چیزی باقی نمانده است اما باز هم پزشکتون چون سونوگرافی را دیدند بهتر صلاح می دانند. قرص متیل ارگونوین را زمانی تجویز می کنند که خونریزی بعد از مدت طولانی تمام نشده باشد و بخواهند رحم را جمع کنند. به نظر من تقریبا یک هفته دیگر صبر کنید، در این مدت قرص آهن مصرف کنید و اگر خونریزی کم نشد بعدش دارو را مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...