آیا درد زیر شکم در بارداری می تواند نشانه بارداری خارج از رحم باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۹ ساله هستم. قدم 168سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۸ و اکنون ۶۶/۸ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من درتاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ بوده و اکنون در هفته ۴ هفته و ۴ روز بارداری هستم. دارو های مصرفی من عبارتند از فولیک اسید، ید، ویتامین ب ۶، ویتامین د ۳، شیاف فرتیژست ۴۰۰ پروژسترون و لووتین لووتیروکسن سدیم می باشد. ۴ ماه پیش یک سقط یک ماهه که تیتر بارداریم ۱۳/۵ بود و دکتر گفت فقط هورمونش در بدنت رشد کرده و یه بارداری پوچه و سقطش کرد. سوال من ای است که، تا چند روز گذشتن از پریودیم لکه بینی شیری رنگ لخته ایی و دل درد داشتم که بهم شیاف داد و الان لکه قطع شده ولی هنوز دل درد دارم درصد بارداریم ۱۶۸۱ بود آیا درصدش عادی؟ و این دردا خطری نداره خیلی میترسم؟ چه مراقبت ویژه ایی از خودم بکنم و تا چند هفته ایی این مراقبتا رو باید انجام بدم؟ آیا آزمایش یا سونویی هست که بتونم از سلامتش و تشکیلش و رشد عادی جنینم مطمئن بشم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

میزان بتا 1681 متناسب با هفته بارداری شماست اما درد غیر طبیعی موجه نیست. شما از هفته 5 میتوانید سونوگرافی انجام بوید اما اگر در حال حاضر درد زیادی دارید حتما سونوگرافی واژینال جهت تشخیص داخل یا خارج رحم بودن بارداری بدهید. مراقبت دیگر مانند استراحت و نداشتن نزدیکی تا زمانی که درد دارید هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان