دانشنامه فرزند

تعیین زمان تخمک گذاری در صورت نامنظم بودن قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

قصد دارم در ماه های آینده برای بارداری اقدام کنم اما زمان تخمک گذاری خود را نمی دانم. چون عادات ماهانه ام در هر ماه تغییر می کند، تمام آزمایشات قبل از بارداری مانند تست پاپ اسمیر، آزمایش خون و ... را انجام داده ام و مشکلی نبوده، مقداری کم کاری تیروئید داشتم که اکنون زیر نظر پزشک، تنظیم شده است. چجوری می تونم زمان دقیق تخمک گذاری را تشخیص دهم؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

تعیین حدود زمان تخمک گذاری نیاز به کنترل یکسری علائم به مدت یکسال دارد. اگر شما حدود زمان پریود ماه بعد خود را می دانید، ١٤ روز به عقب برگردید تاریخ بدست آمده زمان تقریبی تخمک گذاری شماست (البته تقریبی زیرا عوامل مختلفی مثل استرس، تغذیه، آب و هوا و ...در تخمک گذاری اثر دارند)، برای اقدام به بارداری بعد از ٢ الی ٣ روز بعد از پریود به صورت یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...