دانشنامه فرزند

محاسبه زمان زایمان بر چه اساسی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 49 کیلوگرم بوده و اکنون 61 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی نمیدونم. اکنون در هفته ۳۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از سفکسیم ۴۰۰. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. من تاریخ زایمانم در سونوی اول ۳۰ تیر زده و در سونوی آخرم ۲۷ تیر زده، کدوم دقیق تره و اینکه ممکنه زودتر زایمان کنم یا خیر؟ سوال آخرمم اینکه چیکار کنم زایمانم زود انجام بشه و زیاد درد نکشم؟ تشکر

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام. برای تاریخ زایمان پزشک از روی سونوگرافی اول محاسبه میکند و سونوگرافی آخر جهت بررسی وضعیت جنین هستش. اگر قراره سزارین انجام بدید، سی و هشت هفته انجام میشه با توجه به نظر پزشک اما زایمان طبیعی باید صبر داشته باشید هر موقع علائم شروع بشه باید مراجعه کنید و تا چهل و یک هفته زمان دارید. برای زایمان طبیعی بهتر روزی نیم ساعت پیاده روی داشته باشید، از خوردن غذاهای نفاخ پرهیز کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...