دانشنامه فرزند

راه هایی برای القای درد جهت زایمان طبیعی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 53 کیلوگرم بوده و اکنون 67 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/3/2 بوده و اکنون در هفته چهلم بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از سوپراکل، فیفول و مولتی ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی نداشتم. سوال من این است که تا کی برای زایمان وقت دارم؟ بیمارستان تاریخ نهم رو زده ولی هفته قبل دکتر گفت باید منتظر درد باشی، چون رحم دو سانت باز شده ولی دردهای کاذب دارم خواستم بدونم روشی هست که بتونم به روند زایمان کمک کنم یا اینکه تا چه مدت که طول بکشه جای نگرانی نیست؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

معمولا تا 40 هفته تمام صبر میکنند اگر دردها شروع نشوند بستری و با آمپول فشار درد ایجاد میکنند. کاری که بهتر است انجام دهید پیاده روی و تحریک نوک سینه و همچنین داشتن نزدیکی است البته اگر منعی نداشته باشید. روزی یک لیوان شربت خاکشیر بخورید، همینطور آناناس به ایجاد درد کمک میکند، اصلا دم کرده آویشن و هیچ نوع دیگر نخورید که جواب معکوس میدهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...