دانشنامه فرزند

درد و سفت شدن جنین در هفته سی و هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱.۵۸ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۳ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۳ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۵.۱۳ بوده. اکنون در هفته ۳۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین، کلسیم و آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم و اولین بارداری هستم. سوال من این است که، دو روزه درد پهلو دارم. انگار پسرم همش تو پهلوم تکون میخوره خیلی سفت میشه انقدری که اذیت میشم چیکار کنم؟ بیشتر تو پهلوم هستش، موقع خواب انگار سنگین تر میشه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر سفتی که احساس می کنید منظم است و با استراحت آرام نمی شود، نشانه شروع دردهای زایمانی است نگران نباشید و در صورت تشدید آن و لکه بینی یا آبریزش به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...