دانشنامه فرزند

آیا خونریزی از واژن بعد از نزدیکی نشانه پارگی بکارت است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دیروز با نامزدم رابطه داشتم، در اوایل کار یکم از آلت داخل واژن رفت و درد آمد و بعد دست گذاشت مقدار کمی خون آمد و بعد یکم دیگه هم خون آمد، میخواستم ببینم حتما پاره شده یا ممکنه آسیب دیدگی باشه؟ چون اولش خون نمیومد خیلی کم ولی بعد ایشون ترسید و بعد کمی بیشتر شد میخواستم ببینم هر خونی که از واژن بیاد نشان دهنده پارگی پرده هست یا ممکن است آسیب دیدگی جزئی باشد؟ اون خون همون موقع در اثر ضربه میاد یا مثلا چند دقیقه بعد؟ 3 هفتس از آخرین پریودیم گذشته، اولین روز آخرین قاعدگیم 15 بود.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، هر دو احتمال وجود دارد. خونریزی ناشی از پارگی پرده می تواند همان لحظه باشد می تواند چند لحظه بعد. بستگی به شدت آسیب و موقعیت قرارگیری شما دارد. برای تشخیص باید معاینه انجام گیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...