دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری در زمان تخمک گذاری با قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم ۶۲ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۴ اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۹ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، بارداری ۱ بار، سزارین ۷ سال قبل. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده، ندارم. سوال من این است که من روز ۱۷ پریود رابطه داشتم و جلوگیری طبیعی داشتیم چون دقیقا دوره تخمک گذاری بوده، نگران حاملگی ناخواسته (با پیش‌آب) هستم. در مورد قرص لووژسترون سوال داشتم، استفاده کنم به نظرتون یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

درسته دوره تخمک گذاری امکان بارداری بیشتر هستش، اما با این وضعیت که شما گفتید، درصدش زیاد نیست. شما می توانید ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه ی مشکوک، از قرص لوونورژستول استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...