دانشنامه فرزند

احتمال سقط جنین در سه ماهه دوم و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 سال دارم، دو بار سقط داشتم یکی به علت تشکیل نشدن قلب در هفته ششم سقط شد و دومی هم در هفته دهم لکه بینی شروع شد که مشخص شد رویان تا هفته هشت بیشتر رشد نکرده، بعد از انجام آزمایشاتی از خودم و همسرم مشخص شد علت سقط دوم بالا بودن پرولاکتین من بوده و سایر موارد در آزمایش نرمال بود، الان سه ماه بارداری سومم تموم شده آزمایش و سونوی NT هم دادم که خدا رو شکر دکتر زنان فرمودن که عالی بوده جواب، تقریبا فکر می کردم خطر سقط رو رد کردم اما کارمند بهداشت گفتند که هنوز خیلی خیلی احتمال سقط دارم و از الان نباید امیدوار باشم و با این جمله کلی نا امید شدم، سوالم از شما پزشک محترم این هست که واقعا هنوز احتمال سقط در من درصد بالایی داره یا نه؟ می شه گفت احتمال خطر سقط تا حد زیادی پایین اومده؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

معمولا وقتی سه ماهه اول می گذرد احتمال سقط خیلی کم می شود. اگر در سونوگرافی جفت تان پایین نباشد تقریبا خطری شما را تهدید نمی کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...