دانشنامه فرزند

تشخیص بیش فعالی در کودکان
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، از چه سنی بیش فعالی تشخیص داده میشه؟ پسر من 15 ماهشه، جنب و جوش زیاد داره، دائم در حال دست زدن به وسایل و بیرون ریختن کابینتاس، رو صندلی غذا و کالسکه هم زیاد نمیشینه وایمیسه سر پا، ولی خواب شبانه اش میشه گفت خوبه، شبها زود میخوابه، مثلا 9 میخوابه تا 8 صبح و تقریبا 3 بار بیدار میشه واسه شیر خوردن. تو روزم هنوز خوابش زیاد تنظیم نیست، ولی تمرکزشو نمیتونم تشخیص بدم واسه سنش خوبه یا نه، دقتش که خیلی بالاست، ولی سر یه کار زیاد نمیمونه، زیادم خودشو سرگرم نمیکنه، همش باید یکی دور و برش باشه یا باهاش بازی کنه. میشه راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام، بیش فعالی اختلالی است پیچیده که فقط باید توسط روانشناسی و با بررسی های گوناگون تشخیص داده شود و دادن برچسب بیش فعالی به فرزندتان کار اشتباهی است. کودک سالم، کودکی است که بازی کند و جنب و جوش داشته باشد و نسبت به پدیده های اطراف خود کنجکاو باشد. رفتارهای فرزند شما از نظر بنده کاملا طبیعی و اقتضای سن است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...