دانشنامه فرزند

کمبود وزن در کودک هشت ماهه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

شیر خوار 8 ماهه دارم. وزن تولدش 2.500 و وزن فعلی 6.900 می باشد. در مقابل خوردن غذای کمکی از هر نوع و تنوع امتناع می کند . آزمایش خون و سونوگرافی هم داده و سالم بوده. راه حل باز شدن اشتها چیست؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

کودک شما نسبت به هم سن های خود وزن کمی دارد، ولی طبق وزن تولد با نمودار رشد خود بالا رفته پس نگران نباشید. کودکان با افزایش سن در روند غذا خوردن بهبود پیدا می کنند. تنوع غذایی خود را بیشتر کنید، از کره در مواد غذایی بیشتر استفاده کنید، قطره آهن و مولتی ویتامین را حتما استفاده کنید و نیازی به مکمل خاصی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...